Veškeré naše produkty si můžete zakoupit
ve své oblíbené lékárně.

Jak účinně předejít mykóze nohou?

Všimli jste si, že se něco stalo s vašemi nehty na nohou? Jakmile se k tomu přidá ještě otravné svědění a odlupování pokožky na chodidlech a mezi prstami, je téměř jisté, že máte „návštěvu”.

Infekční plísňové onemocnění nehtů a pokožky pravidelně trápí více jak ⅓ dospělého obyvatelstva. Projevy mykózy nohou většinou začínají mezi prstami a ruku v ruce s touto mykotickou infekcí přichází i neestetické změny nehtů. Stávají se hrubšími, mění barvu i tvar. Dalším doprovodným příznakem je pak nepříjemný zápach. Častěji na toto onemocnění trpí lidé, kteří bojují s nadměrným pocením chodidel, a tak je pro ně mnohem snadnější se infikovat. Stačí kontakt bosích chodidel s povrchy, po kterých se infikovaný prošel, nebo s textílií, kterou používá, včetně obuvi. 

Říká se, že vzhledem k těmto faktorům bychom infekci měli mít všichni. To je však otázkou imunitního systému, zdali dokáže choroboplodné zárodky efektivne zničit. Pokud ne, musíte se za ochranu svých chodidel postavit vy sami! 

V případě, že u vás mykóza již propukla, sáhněte po produktu FungeX, kterého účinnost je podložená studiemi. Seženete je v lékarně nebo na www.avepharma.cz. FungeX můžete aplikovat na mykózou postihnuté nehty, jak ve formě náplasti, tak v tekuté formě. Zabezpečí účinnou a intenzivní léčbu plísňových infekcí nehtů a zdeformovaných nehtů na nohou se změnou zbarvení. Svědění a zarudnutí chodidel se zbavíte již po první aplikaci speciálních ponožek FungeX.

292547467_151982807424377_7784375714411510939_n

Těchto 5 tipů vám pomůže v prevencii proti vzniku plísňové infekci

Všeobecná formule: Prevence je základ. To platí i pro mykotické onemocnění chodidiel. Základy v podobě pravidelného umývání nohou připomínat nemusíme, pozornost proto zaměříme na detaily, které lidé často přehlížejí.

  1. Střídejte a dezinfikujte obuv – možná sa zdá, že obuv se mezi jednotlivými použitími vysuší, ale rozhodně tomu tak není. Vlhko a teplo, které po použití v botech zůstává a je ideální půdou pro množení choroboplodných zárodků. Vložky do bot perte, podle toho, jak to vaše obuv povoluje, nebo je nahraďte  antibakteriálními vložkami. Obuv bez vložky očistěte jednou za čas  dezinfekčním ubrouskem.
  2. Dezinfikujte nůžky, kleštičky i pilníky - o tom, že každý člen domácnosti by měl používat své vlastní „nářadí” na ošetřování nehtů, doufám hovořit nemusíme. Mykotická infekce je totiž jedna z těch „lepších“ možností, které si díky sdílení nůžek a pilníků můžete přivodit. 
  3. Žehlete ponožky – jestliže patříte k těm, které už mykotické onemocnění postihlo, věřte, že vyprat ponožky na vysoký stupeň stačit nemusí. Proto je raději, po infekci, preventivně přežehlete. Dobrou prevencí je i použití sušičky.
  4. Na nohy používejte svůj vlastní ručník - tady jsme opět při vlhku a teple. Osušce, zavěšené v koupelně, chvíli trvá, než vyschne. To je přesně ten čas, který zárodky plísní využijí na svůj růst a množení. Pokud si utíráte tělo i nohy jednou osuškou, hrozí, že si mykózu přenesete i na jiné části těla.
  5. Zbavte sa podložky před vanu – koberečky, plastové podložky a jiné. Pokud máte zkušenost s mykózou na nohách, raději vodu, která z vany či sprchy vycáká ven, utřete hadrem. Podlahu v koupelně (ano, i té vlastní) vždy umývejte přípravkem s obsahem dezinfekce. 

V případě vzniku mykózy na nehtech či chodidlech doporučujeme přípravek FungeX, který má 100% účinnost proti plísňovým infekcím nehtů, již do 20 sekund! Tyto pomocníky, kteří vám zpříjemní léto, můžete koupit v lékarně nebo na www.avepharma.cz.